Vše o vlněných dekách #1: Jak si vybrat tu pravou a proč právě vlněnou

Proč je vlna tak skvělá?

Čím je vlněná deka těžší, tím vás více zahřeje. Vlna má navíc několik unikátních termoregulačních schopností, které z ní dělají ideální materiál. Povrch vlněných vláken je šupinovitý a tím dává vláknu vynikající pružnost a ohebnost. To vlastně znamená, že vlněné oblečení a přikrývky vás dokážou udržet v teple, i když jsou mokré.

Vlněná vlákna jsou schopna regulovat tělesnou teplotu reakcí na změny okolní teploty. Když je zima, vlákna zachycují vzduch a izolují teplo. Když je horko, vlákna uvolňují vlhkost a umožňují jeho únik. A to je důvod, proč je vlněná deka skvělým společníkem na zimní lenošení i letní piknik. 

Vlněná vlákna jsou přirozeně pevná a elastická, díky tomu jsou vysoce odolná proti opotřebení. To v překladu znamená, že u vlněných dek je méně pravděpodobné, že se roztřepí nebo se vytvoří díry. Pokud by se to však stalo, deku vám v našem ateliéru kdykoli rádi opravíme. Díky pružnosti vláken si deka zachovává svůj tvar i strukturu i při opravdu častém použití. Nebojte se tak deku opravdu hojně využívat, při správné péči bude vaším věrným společníkem po mnoho let.

A jak ji vybrat?

Srdcem! Při výběru velikosti se zaměřte hlavně na funkčnost. Deka by měla být dostatečně velká, aby zahřála vás a třeba i partnera, dítě nebo domácího mazlíčka. Zde asi platí pravidlo, že čím větší, tím lepší. Možností jsou i párové deky, které se stylově doplňují, a navíc poskytnou teplo celé rodině najednou.

Hledejte takový vzor nebo design, který je nadčasový a bude ozdobou každého interiéru i za předpokladu, že se vám doma trošku promění styl nebo barvy.

Nadchly vás ručně tkané deky? Podívejte se, jaké máme v nabídce my. A nebo se zastavte v našem nuselském ateliéru a osahejte si je naživo. Budeme se na vás těšit!